Menü Bezárás

Használati útmutató Esvin gitárokhoz

   A gitárok használatánál a következőket ajánljuk figyelembe venni:

 Szállítás: Mindig tokban, vagy dobozban szállítsuk a gitárt, a hőszigetelt csomagolásra szélsőséges időjárási viszonyok között különösen érdemes figyelni. A hirtelen nagymértékű hőingadozás (meleg szobából ki a hidegbe vagy éppen hűvös szobából a napon felforrósodott kocsiba) nagyon káros lehet a hangszernek, nemcsak a lakkréteg, de a fa is megrepedezhet, a ragasztásoknál elválhat. Autóban sem érdemes hagyni a gitárt se nyáron, se télen.

 Tárolás: Semmiképpen ne tartsuk fűtőtest közelében a gitárt, a legcélszerűbb minden használat után a saját tokjába elpakolni. Érdemes rendszeres időközönként letakarítani a hangszert törlőkendővel és tisztítófolyadékkal. Figyelem! A nem erre való, durvább törlőkendők könnyen felkaristolják a lakkréteget.

 FONTOS: a tömör (solid) fából készült hangszerek különösen érzékenyek a megfelelő és állandó páratartalomra, ezért különleges odafigyelést igényelnek! Az idális a 40-60% közötti páratartalom. Ha abban a helységben, ahol a hangszert tartjuk, ettől eltérő értéket mérünk, mindenképpen korrigálni szükséges: párásító vagy páraelszívó segítségével. (Tipp: egyéb, akár hangszertokban is tartható, kifejezetten a megfelelő páratartalmat biztosítani hivatott segédeszközök is léteznek – ezzel kapcsolatban érdeklődjön a legközelebbi hangszerüzletben.)

A huzamosabb ideig nem megfelelő körülmények közötti tárolás miatt könnyen keletkezhetnek repedések, deformálódások a hangszeren – az ilyen, jellemző sérülésekre az Esvin nem vállal garanciát!

Húrok: A húrok bizonyos idő eltelte után (minőségtől függően), akár a használat mennyiségétől függetlenül is elöregednek, elvesztik a hangjukat, ettől a hangszer fénytelenül, tompán szól. Érdemes tehát néhány havonta, de sűrű használat esetén akár hetente húrokat cserélni a csengő, telt hangzás érdekében. Figyelem! Főleg az olcsó, gyengébb minőségű húroknál előfordulhat, hogy némelyik húrt nem lehet tisztára behangolni. Ez ilyenkor nem a gitár hibája, ilyen esetben érdemes jobb minőségű húrt vásárolni.

Hangolás: A húrokat általában normál hangolásra szoktuk hangolni, ami a legvastagabb húrtól kezdve: E, A, D, G, H, E (4/4-es méretű gitárnál). Érdemes arra figyelni, hogy az A húrt csak a normál, 440 Hz-es magasságig húzzuk – ha túl feszes a húr, könnyebben szakad és a nyak is elvetemedhet, ha pedig túl laza, csöröghet játék közben.

Beállítás: Az Esvin gitárokat átadás előtt minden estben felhúrozott és behangolt állapotban pihentetjük, és játszunk rajta. A pihentetés ideje alatt úgymond beáll a frissen elkészült gitár. Ez után végezzük el a végső beállítást, így a későbbiekben csak apróbb korrekciókra lehet szükség, amit garanciában elvégzünk. Fontos tudni hogy garanciában csak az alapbeállításokat végezzük el a garanciális időn belül. Tehát az egyéni, átlagostól eltérő igények kielégítéséhez szükséges változtatások költsége már a vevőt terheli.

Mindezek figyelembevételével a gitárja hosszú ideig, szép hanggal fogja szolgálni Önt. Jó zenélést kívánunk!

Megjegyzés: A nem rendeltetésszerű használatból eredő sérülésekért, valamint a természetes kopásokért, elhasználódásokért (húrok, hangolókulcsok, bundok) nem vállalunk garanciát